Голова вченої ради Інституту, співзасновник
Віталій Луньов, кандидат психологічних наук (PhD), Dr.HC, клінічний професор з психології та клінічного нейропсихоаналізу. Академік Української академії наук, запрошений професор та дослідник в установах Великої Британії, ЄС та США. Спів-засновник Академії психологічних наук України, Української асоціації психології освіти та розвитку.
Пройшов навчання за програмою «Уніфікований трансдіагностичний протокол для терапії емоційних розладів» Інституту уніфікованого протоколу при Центрі тривоги та супутніх розладів Бостонського університету, США (Unified Protocol Institute at the Center for Anxiety and Related Disorders at Boston University) та за відповідною програмою на факультеті психології Московського державного університету імені Михайла Ломоносова.
Навчався психотерапії та психоаналізу на семінарах у проф. Станіслава Грофа (2015), проф. Отто Кернберга (2015, 2018) і в магістратурі з психології та психоаналізу під керівництвом С.Лесурда (Université Côte d’Azur, Франція, 2018-2019).
У 2017-му здобув академічне звання Hon.PhD з публічного здоров’я та психології (Оксфорд, Академічний союз). Під керівництвом проф. В.Є. Луньова захищено 13 дисертацій з загальної, медичної психології та нейропсихології.
Основні напрямки науково-практичної роботи: психодинамічна психологія та психотерапія, клінічна психодіагностика, експериментальна психологія, методологія наукових досліджень, нефармацевтичні моделі психотерапії та психологічної медицини, уніфікований трансдіагностичний протокол; операціоналізована психодинамічна діагностика.
Членство в професійних спільнот:
Нагороджений Золотою медаллю «Європейська якість» Європейського науково-промислового консорціуму (Великобританія) за досягнення в галузі якісної наукової продукції – фундаментальних і прикладних досліджень, навчальних програм, навчальних публікацій (Великобританія, 2014). Переможець міжнародного рейтингу «Вчений року» в галузі психологічних наук (Великобританія, 2015).
Отримав диплом і медаль імені лауреата Нобелівської премії Альберта Швейцера «За гуманізм і служіння людям» (Ганновер, Німеччина, 2019), медаль та статус Сенатора Європейської академії природничих наук (Ганновер, Німеччина, 2019) та медаль «Vyigotkiy Medal in Psychological Sсiеnсеs» (Великобританія, 2021).